Csak dörzsöljük a szemünket: Magyarországon volt az ötödik legnagyobb gazdasági növekedés az OECD-országok között az elmúlt tíz évben!

2025. április 23. 06:15

A tények makacs dolgok.

2025. április 23. 06:15
null

Pongrácz Tamás újságíró osztotta meg az OECD DATA EXPLORER grafikonját, amelyen az egy főre jutó bruttó hazai termék inflációval korrigált értéke látható 2015 és 2024 között. 

Az adatok azt mutatják meg, hogy egy ország lakosai valós – vásárlóerő-paritáson mért – gazdasági teljesítménye hogyan változott az adott időszak alatt.

„A felső sorokban lévő országok mutatták a legnagyobb növekedést. Az alsó sorokban lévők pedig a legkisebbet, vagy esetenként – mint Kanada vagy Luxemburg – csökkenést tapasztaltak” – írja Pongrácz.

Mint kiderül, az értékek százalékban vannak megadva, tehát például Írországban a reál GDP per fő 41,7%-kal nőtt ebben az időszakban. 

Magyarország az ötödik helyen áll az OECD-országok között 29,5%-os növekedéssel, ami kimagasló teljesítmény

 – tudjuk meg.

Hazánkat csak Írország, Lengyelország, Litvánia és Törökország előzi meg

ebben a mérőszámban.

Az újságíró levonja a következtetést is: „Szóval sürgősen ellenzékváltásra van szükség.”

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 142 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2025. április 24. 08:09
Jó, de ha MP azt mondja, hogy nem így van, akkor nem így van. A független sajtó pedig leírja mint valóságot. Ezek a tények.
Frenky
2025. április 23. 16:24
Volt honnan fejlődni. A 2010 előtti kormány hajszál híján csődbe vitte az országot.
hidegenhagy
2025. április 23. 15:30
Az lenne még az igazi, ha ez a sok ellenzéki troll bezzegromániában boldogítaná a románokat...
Publius Decius Mus
2025. április 23. 12:43 Szerkesztve
A románok saját adatai szerint az első helyen kellene lenniük. Szerintük a vásárlóerejük már meghaladta a csehekét is. Ez biztos nem igaz, már nemzetközi színten is rebesgetik, hogy nem stimmelnek a számaik. Bár az is biztos, hogy a valós adatuk sem lehet rossz azért. Itt viszont simán figyelembe se vette őket az OECD, érdekes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!